foto1
Balustrady
foto1
Ogrodzenia
foto1
Usługi spawalnicze
foto1
Usługi Ślusarskie
foto1
Ogrodzenia
pl PL en EN fr FR de DE

Start

#gruemenu.grue

Usługi Ślusarsko-Spawalnicze

#gruemenu.grue

Demontaż Konstrukcji

#gruemenu.grue

Ogrodzenia

#gruemenu.grue

Balustrady

#gruemenu.grue

Meble Industrialne/Loft

#gruemenu.grue

Kontakt

#gruemenu.grue

Balustrady

Wykonujemy:

  • Balustrady nierdzewne

  • Balustrady ze stali czarnej

  • Balustrady kute

  • Balustrady ażurowe

  • Poręcze pochwyty

  • Balustrady balkonowe i tarasowe

  • Balustrady schodowe

 

Balustrady ze stali nierdzewnej są najczęściej wybierane przez Klientów. Zazwyczaj stosowane są, jako poręcze i balustrady na schody, balkony oraz jako zabezpieczanie okien. 
Balustrady nierdzewne przez długie lata zachowują swój wygląd.
Balustrady i poręcze ze stali nierdzewnej są łatwe w utrzymaniu i konserwacji.
Do produkcji balustrad nierdzewnych używamy standardowo stali nierdzewnej w gatunku 304. Jako wypełnienia balustrad proponujemy: układy rurek, profili, linek, szkło bezpieczne i hartowane, poliwęglan i plexi, blachy perforowane, siatki, sztachetki . Powierzchnie balustrad nierdzewnych wykonujemy w wersji polerowanej lub satynowej (szczotkowanej).

Czy wiesz, że: Produkcja balustrad nierdzewnych była możliwa dopiero od 1912 roku, dopiero wtedy została opatentowana, jej nazwy jako pierwszy użył angielski inżynier Harry Brearley, a w chwili obecnej istnieje jej 200 gatunków, dwa główne gatunki stali nierdzewnej według normy AISI to gatunki 304 i 316.

 

 

Balustrady stalowe polecamy osobom, które szukają balustrad malowanych na różne kolory lub tańszej alternatywy balustrady nierdzewnej. To doskonałe rozwiązanie na schody,  balkony i tarasy oraz w halach i budynkach przemysłowych.
Balustrady stalowe lakierowane są trwałymi farbami, do wyboru mają Państwo pełna paletę kolorów RAL. 
Jako elementy wypełnień proponujemy: układy rurek, profili linek. Elementy dekoracyjne kute, blachy perforowane bądź  pełne, siatki stalowe lub sztachetki drewniane.

Czy wiesz, że: Stal służyła ludziom już od starożytnych wieków. Wytwarzano z niej balustrady, zdobienia wejść, zabezpieczenia bram zamków ale też  była wykorzystywana do produkcji broni oraz narzędzi. Obecnie jest jednym z najważniejszych materiałów stosowanych we wszystkich gałęziach gospodarki. Balustrady to tylko jedna z setek tysięcy rzeczy do których jest wykorzystywana.

 

 

Balustrady ażurowe wycinane laserowo to nowoczesność i technologia w jednym wydaniu. Balustrady ażurowe wykonane są z blachy o grubości 3-8 mm malowanej proszkowo. Można stosować do nich pochwyty drewniane lub profile stalowe różnej wielkości. Balustrady wycinane laserowo sprawdzają się wszędzie tam gdzie należy zabezpieczyć otwartą przestrzeń w estetyczny ale też wyjątkowy sposób. Balustrady ażurowe montuje się do boku stopni lub do czoła stropu. Są idealnym rozwiązaniem w oryginalnych i nietuzinkowych wnętrzach.

Czy wiesz, że: Balustrady ażurowe to połączenie j. Polskiego i Francuskiego a to przez to że, Ażur to (z franc. ajour – dziurka) – rodzaj zdobienia  polegający na wycięciu w materiale otworów o ozdobnym kształcie, skomponowanych tak, aby prześwitywała przez nie płaszczyzna tła. Ten ozdobny układ otworów wykonywany jest w dowolnym materiale i tworzy zespół dekoracyjny.  Ażur stosowany jest w rzemiośle ślusarskim do wykonywania  krat, ozdobnych siatek, wypełnień balustrad ażurowych oraz tego co sobie klient wymyśli. Ażur występował we wszystkich epokach architektonicznych. Jest typowy dla sztuki mauretańskiej, hinduskiej, gotyckiej i późno Rosyjskiej. Jeżeli w detalu architektonicznym otwory są zamknięte w tle, wówczas nosi on nazwę ażuru ślepego. Kompozycje ażurowe stosowane są dla podniesienia wrażenia lekkości i delikatności.

 

 

Balustrady kute są jednym z droższych rozwiązań które polecamy klientom nastawionym na długowieczność wyrobów naszej firmy, są one wykonane z pełnych litych prętów i płaskowników oraz zabezpieczone poprzez ocynkowanie ogniowe a później malowanie proszkowe.
W naszych balustradach kutych nie występują krztałtowniki/profile zamknięte, w całości są wykonane ze stali litej przez co konstrukcja wytrzyma dekady.  

Czy wiesz, że: 16 Psyche, jedna z planetoid odkrytych i zbadanych przez naukowców, zawiera wystarczająco żelaza, by zaspokoić wszystkie gałęzie gospodarki na świecie na miliony lat w przód. Z kolei to według szacunków to co zostało na Ziemi, wystarczy na wykonywanie balustrad i innych konstrukcji stalowych na nie więcej niż jakieś sto lat. 

 

Ze względu na szeroki wachlarz rozwiązań i wariantów wykończeń, ostateczne ceny balustrad kalkulowane są indywidualnie po darmowym pomiarze u Klienta. Przybliżony ceny usług ustalamy telefonicznie lub drogą elektroniczną.

 

 

CENNIK BALUSTRAD:

Balustrady wewnętrzne:
- Balustrady nierdzewne od 635 zł/mb
- Balustrady nierdzewne ze szkłem od 740 zł/mb
- Balustrady ze stali zwykłej malowane proszkowo od 430 zł/mb
- Pochwyty - Poręcze nierdzewne od 150 zł/mb
- Pochwyty - Poręcze ze stali zwykłej malowanej proszkowo od 80 zł/mb

Balustrady zewnętrzne:
- Balustrady balkonowe i tarasowe nierdzewne od 600 zł/mb
- Balustrady balkonowe i tarasowe nierdzewne ze szkłem od 685 zł/mb
- Balustrady schodowe nierdzewne od 680 zł/mb
- Balustrady schodowe nierdzewne ze szkłem od 780 zł/mb
- Balustrady balkonowe i tarasowe ze stali zwykłej malowane natryskowo od 400 zł/mb
- Balustrady schodowe ze stali zwykłej malowane natryskowo od 450 zł/mb
- Balustrady balkonowe i tarasowe ocynkowane ogniowo oraz malowane proszkowo od 550 zł/mb
- Balustrady schodowe ocynkowane ogniowo oraz malowane proszkowo od 600 zł/mb
- Ogrodzenia - przęsła od 250 zł/mb
- Bramy i furtki od 700 zł/mb
- Pochwyty - Poręcze ze stali zwykłej ocynkowanej ogniowo oraz malowane proszkowo od 120zł/mb

 

Balustrady nierdzewne, balustrady stalowe, balustrady ażurowe, balustrady schodowe, balustrady balkonowe/tarasowe. Tanie balustrady, mega rabaty na balustrady, balustrady w wyjątkowych cenach dla firm monterskich.